Моля регистрираите се, за да имате пълен достъп до сайта.

Join the forum, it's quick and easy

Моля регистрираите се, за да имате пълен достъп до сайта.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Роксана с принос в развитието на ромската култура

Go down

Роксана с принос в развитието на ромската култура Empty Роксана с принос в развитието на ромската култура

Писане by kamelia_m Пет Яну 13, 2012 4:18 pm

Роксана с принос в развитието на ромската култура Path_1666

В навечерието на ромската Нова година - Василица Министерство на културата отвори врати за талантливи ромски музиканти. Гостите слушаха автентични цигански ритми и етно джаз. Бяха връчени и отличия за принос в развитието на ромската култура. Верен на стила си, Радо от "Гласът на България" поздрави присъстващите с рок песен.

Неговата сестра Роксана беше почетена с награда, която получи лично от г-н Митко Тодоров - заместник-министър на културата.

Чаровницата на "Пайнер", облечена в златиста елегантна рокля, впечатли с акапелно изпълнение на ромския хим "Джелем, джелем". Певицата покани на сцената дъщеричката на Деница Михайлова, героиня от сериала "Стъклен дом", която също е от ромски прозход и се гордее с това.

Гласовитата Роксана изпя още две песни, с които отново предизвика възхищението и признанието на всички гости.

"Щастлива съм, че съм тук, гордея се с произхода си. Ако трябваше да избера каква да се родя, щях да искам да съм същата" - каза с насълзени от радост очи Роксана.

Пожеланието ѝ бе към всички хора, без значение от етноса и религията им, да се обичат и усмихват повече, да си казват само мили неща и да не забравят, че всички сме просто хора и трябва да живеем заедно, да си помагаме взаимно и да се ценим един другиго.
kamelia_m
kamelia_m
Модератор
Модератор

Posts : 720
Points : 2144
Reputation : 30
Join Date : 24.11.2011
Age : 27

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите